Kursusest 31.01-02.02.2014 Tallinnas, inglise keeles, tõlge eesti keelde
Kursus põhineb Gabrielle Roth'i (Viie Rütmi Tantsude meetodi looja) käsitlusel vaadata Viit Rütmi läbi arhetüüpide. Iga rütm on seotud kindlate arhetüüpidega, mida me uurime lähemalt viies eraldi workshopis. Kuigi need kõik on omavahel seotud, on igaüks siiski omaette tervik. Seega ei ole tingimata vajalik osaleda kõigis workshopides. Kui Sinu jaoks on III Rütm - Kaos - selle arhetüüpide seeria esimene kursus, siis saad täiendavat juhatust esimesel õhtul, et mõista Voolamist ja Staccatot, mis olid meie põhiteemaks eelmistel kordadel.
Nii et sel veebruari nädalalõpul on meie tähelepanu keskpunktis kolmas Rütm, Kaos.
Arhetüübid on paljutähenduslikud sümbolistlikud rollid ja isiksuseomadused igaühes meist. Olla ema, isa, õpetaja, sõdalane, visionäär või tervendaja… Kui üks või mitu neist omadustest ei ole erinevatel põhjustel saanud meis piisavalt areneda, võime kogeda tasakaalutust või oskamatust hakkama saada teatud olukordadega oma elus.
Kui Gabrielle Viie Rütmi tantse praktiseeris, pani ta tähele, et Rütmid on tegelikult juurdepääsuks palju sügavama õpetuse, eluviisi ja inimeseksolemise juurde. Ta hakkas otsima moodust, kuidas veel selgemalt väljendada ja edasi anda kogu seda mitmekülgsust. Läbi selle otsingu sündiski kaart omavahel seotud arhetüüpidest kõigi viie rütmi kohta. Nüüd on tema arhetüüpide kaart meie käsutuses ning aitab sukelduda sügavale iseendasse oma loomuse varjatud pooluseid avastama. Gabrielle ütleb: „Rütmid osutusid palju enamaks, kui treening kehale, neist on eelkõige saanud treening minu hingele!“ Sellel kursusel jätkame aprillis alustatud rännakut Gabrielle’i arhetüüpide kaardi järgi, süüvides põhjalikult selle ideesse ja tarkusesse. Kes on need sümbolistlikud olendid meie sees, kuidas nad ilmuvad meie tantsu ja milliseid aardeid on neil meile pakkuda?
Esimene rütm, mida uurisime, Voolamine (Flowing) on naiselikkuse ja naiseliku energia erinevate tahkude sümboolne väljendus. Teine rütm, Staccato, on mehelikkuse ja meheliku energia väljendus meis. Naiselikud energiad on seotud TEADLIKKUSEGA, mehelikud (Staccato rütm) on seotud TEGEVUSEGA. Teatavasti on olenemata sellest, kas sündisime naise või mehena, meis ikkagi mõlemad energiad olemas, nagu ka arhetüübid - ka vastassugupoole omad. Oskus end võrdselt mugavalt tunda nii mehelikus kui naiselikus energias annab meile vajaliku paindlikkuse ja võimaldab erinevates olukordades edukalt toimida. Käsitlus arhetüüpidest annab veelgi täpsema pildi sellest, kuidas need energiad meis avalduvad. Nii me siis avastame ja kehastame kõiki võimalikke kogemusi ja varjundeid neist. Seekord läheb asi eriti põnevaks, sest Kaoses kohtuvad naiselik ja mehelik - kogu oma mitmekesisuses, vastuolulisuses ja ettearvamatuses. Kaos on intuitsiooni, spontaansuse, potensiaali, vabaduse, lahtilaskmise, loomingu, usalduse, armastuse, suhete ja seksuaalsuse rütm. Gabrielle kirjeldab Kaoses kolme arhetüüpi: Kunstnik, Armastaja ja Otsija.
Meie rännak arhetüüpide maagilisse maailma algab reede õhtul, siiski on Sul võimalik valida kahe osalemisvõimaluse vahel – kas 1 või 3 päeva: Kui Sa ei saa investeerida rohkem kui ühe õhtu, siis tule ikka, sest saad kogemuse Rütmide tantsimisest, esmase arusaamise arhetüüpidest ning maitse sellest, kuidas kogeda neid läbi oma tantsu! Ka annab see õhtu vajaliku ettevalmistuse neile, kes ei ole osalenud kahe esimese Rütmi workshopil ja/või ei ole Viie Rütmi tantsimisega varem kokku puutunud, aga soovivad jätkata nädalalõpukursusel. Neile, kelle jaoks on see arhetüüpide-seeria III kursus, on esimene õhtu eelneva meenutuseks, kinnistamiseks ning sissejuhatuseks järgnevasse, sest Kaos on meiega juba alates esimesest õhtust! Kui Sa soovid läbida kogu Kaose kursuse, siis on osalemine kõigil kolmel päeval vajalik, sest reedel teeme algust kõige sellega, millel põhineb ülejäänud nädalalõpp.
On muidugi abiks, kui oled Rütme varem juba tantsinud, aga see ei ole tingimata eelduseks osalemisele!
Mõistmaks paremini Rütmide ja arhetüüpide vahelisi seoseid, vaata kindlasti ka lisainfot selle kohta, kuidas Gabrielle seda teemat tunnetas - vt "Rütmid ja arhetüübid".